Κύπρος: Άγριο ξύλο σε αγώνα γυναικείου ποδοσφαίρου

Στο ματς της ΑΕΛ με την Ομόνοια οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και φέρεται να έδειραν μέλη του τεχνικού τιμ των αντιπάλων.

Ντροπιαστικά επεισόδια έγιναν στον αγώνα γυναικείου ποδοσφαίρου μεταξύ της ΑΕΛ και της Ομόνοιας στην Κύπρο.

Μετά τη λήξη του αγώνα, που βρήκε νικήτριες τις φιλοξενούμενες με 3-2 στις καθυστερήσεις, οπαδοί της ΑΕΛ έριξαν αντικείμενα στις παίκτριες της Ομόνοιας που πήγαν στην κερκίδα να χαιρετήσουν.

Ένα μέλος του προπονητικού τιμ της Ομόνοιας φέρεται να έκανε μια άσεμνη χειρονομία προς τους αντίπαλους οπαδούς και τότε μερίδα οπαδών της ΑΕΛ εισήλθε στο γήπεδο και ξυλοκοπήθηκαν άνδρες-μέλη του τεχνικού τιμ των αντιπάλων.

Σύμφωνα με μαρτυρίες, παίκτριες της ΑΕΛ επιτέθηκαν με σπρωξίματα προς τις αντιπάλους τους, ενώ μία γυναίκα η οποία ήταν στο μέρος της κερκίδας όπου κάθονταν οι οπαδοί της Ομόνοιας, την τράβηξαν από τα μαλλιά για να κατεβάσει μία σημαία της ομάδας που είχε κρεμάσει στην κερκίδα.

Αξίζει να σημειωθεί πως η Αστυνομία άργησε 30-40 λεπτά να δώσει το παρών της αφότου ειδοποιήθηκε και οι συμπλοκές είχαν λήξει.