Διπλό «χτύπημα» του Ελ Αραμπί και 3-0 ο Ολυμπιακός στο Αγρίνιο!

Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός στο Αγρίνιο! Ήδη με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι «ερυθρόλευκοι» προηγούνται του Παναιτωλικού με 3-0. Ο Ποντένσε είχε ανοίξει το σκορ στο 6′, μετά από εκπληκτική ομαδική ενέργεια, ενώ στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί «χτύπησε» ακόμα δύο φορές και έχει δώσει τεράστιο προβάδισμα νίκης στην ομάδα του.

Πιο συγκεκριμένα, στο 41′ έγινε το 2-0! Ο Ομάρ Ελαμπντελαουί έβγαλε πανέμορφη μπαλιά για τον Γιώργο Μασούρα, ο οποίος καλυπτόταν από την άμυνα, έκανε τη σέντρα για τον Ελ Αραμπί και ο τελευταίος με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0 του Ολυμπιακού.

Το 3-0 έγινε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου! Ο Κώστας Τσιμίκας απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο από τα αριστερά, πάσαρε στην περιοχή στον Ελ Αραμπί, ο οποίος έκανε περιστροφή αποφεύγοντας τους αμυντικούς και με όμορφο τελείωμα διαμόρφωσε το 3-0, που είναι και σκορ ημιχρόνου.