Ειδικότερα, λόγω πανήγυρης στη N. Mηχανιώνα:
- Τα λεωφορεία των γραμμών Νο 71 και Νο 72 τερματίζουν στη στάση Παγοποιείο.
- Τα λεωφορεία της γραμμής Νο 77 τερματίζουν στη στάση Κέντρο Υγείας.
Δεν πραγματοποιούνται οι στάσεις: Πεύκα, Εκκλησία, Γυμνάσιο, Όαση, Τ.Σ. Ν. Μηχανιώνας, Αγίου Νικολάου, 28ης Οκτωβρίου, Ενιαίο Λύκειο και Ερυθραίας.
Πηγή: thestival.gr